wnętrze kuchni z aneksem

Jakie kolory we wnętrzach będą najmodniejsze jesienią 2023?

Rokrocznie Pantone, amerykańska firma poligraficzna, ogłasza kolor roku. W 2022 został nim odcień nazwany Very Peri, będący połączeniem barwy niebieskiej i fioletowej. Ma on być symbolem kreatywności i dodawać pewności siebie. Co jeszcze warto wiedzieć o kolorach? Jaki będzie najmodniejszy w 2023?

Ciepło i przytulnie, czyli jesień w projektach wnętrz

Gdy za oknem szarość i plucha, chętnie przebywamy pośród ciepłych, uspokajających kolorów. Tradycyjnie jesienią pożądane są brązy i beże, czyli barwy ziemi. Żeby jednak pomieszczenie nie wyglądało zbyt mdło i niemodnie, warto skorzystać z usług architekta, który stworzy profesjonalny projekt wnętrza. Stonowane odcienie dobrze współgrają z tymi bardziej zdecydowanymi, jak bordowy, musztardowy, kanarkowy, ciemnozielony, błękitny. Z jesienią nieodzownie kojarzy się także rudobrązowy i cynober. W tym sezonie modny jest lawendowy i jagodowy. Na czasie są też wnętrza monokolorystyczne, w których zarówno ściany, jak i meble, mają ten sam odcień. Taki wnętrzarski total look potrafi naprawdę dać zaskakujący i świeży efekt.

Naturalne i neutralne projekty wnętrz w 2023

Kolejnym trendem obecnym jesienią w projektach wnętrz jest naturalność i neutralność. W tej stylistyce chodzi nie tylko o kolory, ale też materiały. Liczy się autentyczność. Akcenty drewna, kamienia czy cegły różnią się kolorystyką, ale mają swoja prawdziwą, specyficzną fakturę. Wnętrza mają uspokajać i sprzyjać odpoczynkowi. Kolory powinny być stonowane i przytulne, głównie ecru i beż. Użyj również nieoczywiste, bardzo stonowane kolory ziemi. Dobrze wygląda wspomniany wcześniej monokolor, jeśli nie w zdecydowanej formie, to przy wykorzystaniu różnych odcieni bliźniaczych barw. Baw się nasyceniem kolorów i kreuj ciekawe wnętrza.