mikroapartament

Jak nowocześnie zaaranżować mikroapartament?

Coraz wyższe ceny mieszkań i coraz mniejsza powierzchnia do zabudowy sprawiły, że na rynku pojawia się bogata oferta mikroapartamentów. Mierzą one około 25 metrów kwadratowych lub mniej. Nabywcy takich lokali stają przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie tak małego wnętrza. Tymczasem, daje ono wiele możliwości. Wbrew pozorom, mały metraż nie wymaga rezygnacji z nowoczesnych udogodnień. Współpracując z fachowym projektantem wnętrz, można mieć mikroapartament o optycznie powiększonej przestrzeni.

Od czego zacząć?

W przypadku małej przestrzeni mieszkalnej nie można sobie pozwolić na chaos. Dlatego aranżację mikroapartamentu najlepiej zacząć od wykonania dokładnego projektu. W tym celu, warto skontaktować się z profesjonalnym biurem projektów, jak Atmosferic w Toruniu. Na tym etapie, należy uwzględnić styl aranżacji i własne potrzeby mieszkaniowe. To zdecydowanie wpłynie na komfort codziennego korzystania z miniapartamentu.

Styl nowoczesny w mikroapartamencie

Wybór odpowiedniego stylu aranżacji, znacznie wpływa zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność wnętrza. Do mikroapartamentów dobrą opcją jest styl nowoczesny. Odznacza się on prostotą, a właściwy dobór palety barw i ozdób, pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. W stylu nowoczesnym stawia się na jasną kolorystkę, w której dominuje biel, beż i odcienie szarości, ewentualnie można zdecydować się na kontrasty z czernią.

Rozwiązania dla małych wnętrz

W małych wnętrzach ważne jest praktyczne gospodarowanie przestrzenią. Dlatego osoby inwestujące w miniapartamenty decydują się na zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu można w pełni wykorzystać przestrzeń małego metrażu. W takich wnętrzach bardzo ważne jest także zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Jeżeli jest taka możliwość, powinien być jak największy dostęp światła słonecznego.